Szőlő esettanulmány

A szőlő, legyen szó csemegeszőlőről vagy borszőlőről, több ezeréves termesztése alatt számos kihívással kellett szembenézzen. Sajnos ezek a kihívások egyre nagyobb számban és gyorsasággal jelentkeznek. Itt gondolhatunk a globális felmelegedés okozta éghajlati tényezőkre, a talajhasználat sajátosságaira, a növényvédelem növekvő igényeire, de akár a fogyasztói ízlés gyors változására is. Ezek önmagukban is nagy kihívások, de napjainkban összeadódnak, és komoly megoldandó feladatokat állítanak a szőlőtermesztők elé.

A ReBuSch technológiát többek között ezek a kihívások inspirálták, és élvonalbeli megoldásokat kínálunk a szőlőtermesztésre optimalizálva, miközben a kutatásaink is folyamatosan zajlanak. Kiemelkedő partnerünk a Pécsi Tudományegyetem Szőlészeti és Borászati Kutatóintézete, akivel együttműködve számos szálon fejlesztjük a jövő szőlészeti technológiáit és kapcsolódó szolgáltatásait.

Kevesen tudják, hogy a magyar szőlészeti tudás jelentős része ma is Pécshez kötődik, különösen a Pécsi Egyetemi Borbirtokhoz, amely a Dél-Dunántúl szőlészeti és borászati szellemi központja. Szőlőfajtagyűjteményük Európa második legnagyobb, és a világon a hatodik legnagyobb génbank. A kutatások a szőlőnemesítés, genetika, szőlőtermesztés-technológia és borászat terén folytatódnak.

GALLERY