Technológiánknak ez a szelete kifejezetten a föld, mint termesztőközeg, mint a növények meghatározó alapja és annak javításával foglalkozó szelet. Gyakran mondják, hogy alap a talaj. Ezzel a magunk részéről teljes mértékben egyetértünk, hiszen ha a talaj struktúrájában, biológiában rendben van akkor a növény elegendő tápanyaghoz és nedvesség jut annak érdekében hogy az elsődleges és a másodlagos metabolizmust is tudja folytatni.
Ez a technológiai szelet tartalmaz olyan elemet amelyik az öntözés nélküli technológiák, kultúrák támogatására fejlesztünk. Ennek keretében a jelenleg jellemzően néhány 10 centiméteres termesztési mélységet növeljük meg akár másfél méteres humuszos közeggel. Egy ilyen strukturált és élettel teli terület úgy működik mint egy igazi szivacs a nagy csapadékot képes elnyelni és raktározni a szárazabb időszakokra. Nem véletlen, hogy ezt a technológiát vízmegtartó technológiának hívjuk.
Létezik a technológiánknak ezen körén belül egy olyan változata is ami túlmutat az előző vízmegtartó technológián és minden talajban történő termesztés technológia esetén alkalmazható ez pedig a talaj humusz képzése és biológiai aktivitásának növelését célozza.
Nem véletlen mondják, hogy a növények gyökerén található bakteriális és gombás társadalom úgy működik mint az emberi bélrendszerben lévő biom. Gyakorlatilag a növény számára az emésztést ez a biológiai közösség végzi el, ez a közösség képes a növényt ellátni a védekezéshez szükséges tápanyagokkal, energiával. Ennek érdekében több módszerrel fejlesztjük a talaj struktúrát és ezen belül annak a biológiáját. Így akár félsivatagos területből is képesek vagyunk vízmegtartó technológián keresztül virágzó oázist teremteni.